Esmakordselt toimub 19.-20. augustil 2023 Eestis Vera Munderlohi treeningkliinik!
Detailsem info allpool.
Kes on Vera Munderloh:
Vera on Saksamaal Baieris asuva Anja Berani ratsakeskuse pearatsanik ning treeninud keskuse hobuseid igapäevaselt koos Anjaga 17 aastat. Anja Beran on klassikalise koolisõidu maailmas väga tuntud ja respekteeritud treener, kes on kirjutanud mitmeid menukaid saksa- ja inglisekeelseid raamatuid koolisõidust, teinud videoseeriaid, loenguid jne. Tema tallis on kümneid hobuseid, kes treenitud GP ja Kõrgema Kooli tasemele, sh ka rehabilitatsiooni läbinud probleemhobuseid. Treeningutes on oluline põhimõte, et ratsastustreening (koolisõit) parandab, arendab ja tugevdab hobust, treening peab olema biomehaaniliselt korrektne, kuid austama ka hobuse loomust. Anja “koolkond” sõidab kergusega, õpetab hobuseid ennast ise kandma ning sooritama harjutusi mängleva kergusega. Oluline on ratsaniku korrektne istak ning harjutuste tundmine.

Vaata lähemalt Anja Berani kodulehelt. 


2023 treeningkliinik. 
Aeg: 19.-20. august 2023
Koht:  Harjumaal Lagedi mõisatallid - Ratsatunnid täiskasvanutele ratsatunnid.ee
Registreerimine:  registreerimisvormi kaudu: https://forms.gle/irftDktzBLZDHVCP7
Kontakt kiireteks küsimusteks: Marju Uusen,  +372 53 73 6233

19.-20. augustil toimub klassikalise koolisõidu (classical dressage) treeningkliinik, kus õpetab kogenud treener Vera Munderloh Saksamaalt. Kliinikusse on oodatud nii harrastajad kui sportlased, kel on huvi koolisõidu vastu ning kes soovivad suurendada oma teadmisi ning oskusi efektiivse, hobusõbraliku ning biomehhaaniliselt korrektse ratsastuse põhimõtete ning harjutuste kohta.

Kliiniku formaat:
Kliinikus osaleb 7 ratsanikku, kes saavad igaüks 4 x 30 min eratreeningut (treeningud ei ole jagatud teiste ratsanikega) kahe päeva jooksul.
Kliinikusse on oodatud vabakuulajad, kes saavad kõiki trenne jälgida ja küsida küsimusi.
Laupäeval toimub lisaks ka teoreetiline loeng (2h kestvus) teemal “Straightening and lateral movements” (Hobuse sirgsus ja külgliikumised).
Treeningkliinikusse on oodatud kõik hobuinimesed olenemata ratsutamisstiilist või -tasemest. Kui tunned huvi efektiivse, hobusõbraliku ja biomehaaniliselt korrektse koolisõidu treeningu vastu, kuid ei ole osanud seda praktikasse panna, siis siit koolituselt saad palju teadmisi/oskusi. Kuigi Vera tegeleb ka hobuste treeninguga maa pealt (käekõrval treening), siis on antud kliiniku fookuses ratsutamistreeningud. Treeningute rõhuasetused on korrektsel märguannete andmisel ja istakul, hobuse õige lõdvestamine ja koondamine ning külgliikumiste õppimine/mõistmine.
Vera räägib lihtsas ja arusaadavas inglise keeles, kasutusel on peamikrofon, et pealtvaatajad ja ratsanikud treenerit hästi kuuleksid. Treeninguid toimuvad maneežis, pealtvaatajatele on eraldatud istumiskohad.

Hinnad:
- Hobusega osalemine 310.-
Hobusega osalejate kohtade arv on piiratud: mitu kohta (7st) on juba broneeritud, osalemise huvi korral palun registreeri ennast hobusega esimesel võimalusel. Võtame hobusega osalejaid ka ootnimekirja, kui peaks mõni koht vabanema. Ratsanike hind sisaldab eratreeninguid, samuti teiste treeningute vaatamist, 2h teoorialoengut, kohvipause, suupisteid. Hobused peavad olema ratsatreeningutes trensel- või kangvaljastusega, ratsanike vanusepiir alates 16. a.
- Vabakuulajad kaks päeva: 80.- (early bird kuni 1. juuli registreerides), hiljem 90 euri. Sisaldab 28 treeningtunni vaatamist, 2h teoorialoengut, kohvipause ja suupisteid.
Vabakuulajate ühe päeva piletid:
- ainult laupäev, sh loeng 55.- (early bird kuni 1. juuli registreerides), hiljem 60 euri.
- ainult pühapäev: 35.- (early bird kuni 1. juuli registreerides), hiljem 40 euri.


Ajakava (jooksvalt täpsustamisel):
Laupäeval algus kl 9.00 teoorialoenguga, edasi individuaaltreeningud kuni kl 19 (pauside ja lõunapausiga)
Pühapäeval algus kl 9.00 individuaaltreeningutega kuni kl 17 (pauside ja lõunapausiga)

Lõunapausid on planeeritud sooja toiduga. Info selle kohta info jooksvalt.
Hobuste saabumine reede õhtul, hobuse majutus Lagedi mõisatallis 50 euri (2 ööd, sisaldab boksikasutust, heina ja allapanu), tasumine otse tallile.

Registreerimine toimub selle registreerimisvormi kaudu: https://forms.gle/irftDktzBLZDHVCP7

Vera treeningkliinikutega plaanime jätkata edaspidi regulaarselt. Lisaks tegeleb Vera muuhulgas ühe põneva ratsaspordialaga, mis Eestis veel uudne: working equitation. Tulevikus keskendume kliinikutes ka sellele alale.

Kliiniku korraldaja on MTÜ Ratsaklubi Hobusega Harmoonias. www.hobusegaharmoonias.ee

Kliiniku asukoht: Lagedi mõisatall- Ratsatunnid täiskasvanutele- ratsatunnid.ee